1

Cumhuriyet Değerlerini Taşıyan Markalar belli oldu!

Aksoy Araştırma ve Marketing Türkiye’nin ortak çalışması sonucunda Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına özel araştırması olan Cumhuriyet Değerlerini Taşıyan Manike jordan series 06 air jordan 4 military black nike air max 90 futura nike air max pre day nike air jordan 1 elevate low wmns air max 270 nike air jordan ma2 vast grey air max goaterra 2.0 jordan air force 1 nike air max womens nike air jordan 1 elevate low nike air jordan 1 mid se nike air jordan 14 nike air max 270 women’s sale nike air jordan 14rkalar belli oldu.

Cumhuriyetimizin kuruluş değerlerinin günümüz Türkiye’sinde bulduğu karşılığın tespit edilmesi ve kavramların geçmişten bugüne hizalanması için tasarlanan iki aşamalı araştırmanın sonuçları, halkın cumhuriyetin karakteri olarak tanımladığı 11 değeri ortaya koyarken bu değerleri taşıyan markaları da gözler önüne serdi.

Araştırma, Marketing Türkiye için, sosyal nabzı tutma konusunda uzmanlığı olan Aksoy Araştırma ve yine Aksoy Araştırma’nın data odaklı teknoloji şirketi Pulside Research tarafından gerçekleştirildi. Türkiye temsili 26 ilde cinsiyet, yaş, sosyoekono­mik statü ve bölge dağılımı kotasıyla Mayıs 2023’te gerçekleştirilen çalışmaya 1067 kişi katıldı.

Araştırmaya katılanların “Cumhuriyet değerleri nelerdir?” sorusuna verdiği yanıtlar, değerlerin muhataplarındaki derinlikli anlamını da ortaya koydu. Açık uçlu sorularla yapılan çalışmanın ilk çıktıları 42 tanımlamanın olduğunu gösteriyor­du. Birbirini tamamlayan kavramların konsolide edilebilirliği yine bir araştırmayla sorgulandı ve 11 özgün değerin ortaya çıktığı görüldü.

Araştırmanın ikinci aşamasında bir hatırlatma yapmaksızın serbest çağrışımla ilk araştırmada tespit edilen değerlerin hangi markalarca taşındı­ğı soruldu.

Çalışmada farklı sektörlerden kurumlar yerli, ya­bancı ya da çok uluslu ayrımı gözetilmeksizin öne çıkanlar olarak listelendi.

Cumhuriyetin 11 Değeri

Araştırma sonucuna göre Cumhuriyetimizin 100. yılında kamuoyunun zihninde yer edinen 11 değer şöyle sıralanıyor: Yenilikçi, Umut Veren, Özgürlükçü, Kurumsal, Bağımsızlığı Savunan, Fırsat Eşitliğinden Yana, İnsana Yatırım Yapan, Dayanışmacı, Geleceği Yakalayan, Devrimci, ve Özgün.

Kapsamlı endeksin sonuçları 6 Ekim’de Divan Kuruçeşme’de gerçekleştirilen “Cumhuriyet Balosu”nda açıklanırken endekste yer almanın gururunu yaşayan markalara da beratları takdim edildi.

Önceki Aksoy Araştırma Türkiye Monitörü Nisan Ayı sonuçlarını yayınladı

Benzer içerikler

Bizden Haberler

İstanbul Seçimleri İçin En İsabetli Araştırmayı Aksoy Araştırma Yaptı

Farklı sektörler, şirketler ve kurumlar için gerçekleştirdiği araştırma ve analizlerle tanınan Aksoy Araştırma, 23 Haziran seçimlerinde en isabetli araştırmayı yaparak sonuca en yakın tahmini yaptı. Aksoy Araştırma, 22 Haziran günü

Bizden Haberler 0 Comments

Bir Dünya Devi Vestel! Yeni Müşterimiz

Türkiye’nin elektronik devi… Onun da tercihi Aksoy Araştırma oldu.

Bizden Haberler

Elektrik Dağıtım Firmaları Bizi Tercih Ediyor

ADM Elektrik Dağıtım ve GDZ Elektrik Dağıtım’ın tercihi Aksoy Araştırma oldu.