0

Akıllı Telefonlar Lüks Değil, Bir İhtiyaç

Sokak röportajlarında sıkça karşılaşılan telefonunu göster polemiği Türkiye Monitörü’nün 9. hafta araştırmasında yer aldı.

Araştırmaya katılan seçmene akıllı telefon kullanımının gewmns air max 270 nike air max 90 nike air jordan mid wmns air max 270 nike vapor max nike air max womens nike air max womens air jordan 1 low flyease affordable air jordan air jordan 4 military black nike air jordan ma2 vast grey nike jordan series 06 wmns air 1 mid jordan max aura 4 nike vapor max nçler için bir lüks mü yoksa bir ihtiyaç mı olduğu soruldu.

Grafik 6

Katılımcıların %84,3’üne göre akıllı telefonlar gençler için bir ihtiyaç, %15,7’sine göre ise lüks. Parti çaprazlarına bakıldığında AK Parti ve MHP seçmenlerinde akıllı telefonları lüks görme eğilimi diğer seçmen gruplarına kıyasla daha yüksekti. AK Parti seçmeninin %22,8’i, MHP seçmeninin ise %18,6’sı akıllı telefonları lüks tüketim olarak değerlendirdi.

Önceki Ukrayna-Rusya Savaşında Türkiye Ne Yapmalı?
Sonraki Seçmene Göre Türkiye'de Yaşamak Avrupa'da Yaşamaktan Daha Zor

Benzer içerikler

Raporlar

Türkiye Monitörü Eylül 2020 Araştırması

Aksoy Araştırma tarafından hazırlanan Türkiye Monitörü Eylül 2020 açıklandı, eylül ayının ana gündemi ekonomi oldu. Araştırmaya katılanların yüzde 65,9’u ekonominin kötü olduğunu söylerken yüzde 87.1’i ise fiyatların ‘çok arttığını’ belirtti.

Raporlar

Ukrayna-Rusya Savaşında Türkiye Ne Yapmalı?

Ukrayna-Rusya savaşı komşu olan ülkeleri de büyük oranda etkiledi. Komşu olan her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de savaşın etkisinin nasıl olacağı merak konusu olmaya başladı. Merak edilen bir diğer gelişme

Raporlar

Türkiye Monitörü 35. Hafta Sonuçları Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan ekonomik büyüme verilerinde, Türkiye’nin 2021 yılının 2.çeyreğinde %21,7 oranında büyüdüğü açıklanmıştı. Aksoy Araştırma tarafından yapılan Türkiye Monitörü araştırmasında, büyüme verilerinin ne derece gerçeği yansıtıp